DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Základní škola a Mateřská škola Třebívlice

Celoškolní projekty

Na návštěvě v Psím domově

Čtvrteční návštěvou soukromého útulku v Řepnici Psí domov vyvrcholil celoroční projekt školy Pomáháme opuštěným zvířatům.

Během školního roku nosili žáci naší školy pro pejsky a kočičky umístěné v útulcích dárečky v podobě krmiva, pamlsků, dek, hraček či hygienických potřeb. Odměnou jim byl výlet do zmíněného útulku, který vede rodina paní Maskulanisové.

Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí o provozu útulku, odchytu pejsků i podmínkách osvojení. Prohlédli si kotce, výběhy a pejsky, kteří už byli schopní adopce.

Protože měla akce kladný ohlas a naše pomoc je vítaná, chceme v ní pokračovat i v příštím školním roce.

L.Reinhartová, A.Klupáková

DÁREK PRO DĚTI
 




 

Psí útulek Most-Rudolice. Druhá třída nastřádala pro pejsky a kočičky mlsání, granule, konzervy, salámy, deky, pelíšky, vodítka a hračky. 11. května 2016 vezly děti vybrané věci do útulku. Prohlédly si tu zvířata, poslechly si zajímavosti od pana Šlégra, vedoucího útulku a prožily moc pěkný den.


 

Ukončení projektu víčka pro Elišku- vyhodnocení

http://zstrebivlice.wbs.cz/pomoc/vicka.1pdf.pdf

            

 


 

Vyhodnocení projektů za první pololetí

 

Za první pololetí jsme Elišce poslali 143 kg víček od PET lahví. Sbírání víček se zúčastnilo celkem 32 žáků napříč celou školou. Bylo by také nefér nezmínit se, že okolo 40 kg víček pro Elišku jsme dostali z obchodu Coop v Třebívlicích.

Pomoc pro Elišku končí k 15. 04. 2016.


 

Materiální podpory psích a kočičích útulků (konzervy, kapsičky, pamlsky, deky a hračky) se zúčastnilo celkem 33 žáků naší školy, kromě žáků ze druhé třídy. Z toho 13 žáků přineslo jak pejskům, tak i kočičkám, 14 pouze pejskům a 6 pouze kočičkám.

S darovaným krmením jsme udělali radost dvakrát v těchto útulcích:

- Kočičí domov Sluníčko Dobříň

- Azyl Lucky Černiv

- Psí útulek Řepnice

Všichni čtyřnožci za pomoc moc děkují. Ing. Lenka Reinhartová

V rámci enviromentální výchovy vyhlašujeme pro školní rok 2015/2016 projekt

POMÁHÁME OPUŠTĚNÝM ZVÍŘATŮM

Naši pomoc určitě přivítají útulky, které se starají o opuštěné psy a kočky.

Nebudeme vybírat žádné peníze!

A jak může pomoci každý z vás? Noste pro pejsky a kočičky konzervy, kapsičky, paštiky, granule, prací prášek, savo, hračky apod. Až toho bude plná krabice, odvezeme krmení i materiál do příslušného útulku. I malá pomoc je vítána, proto nemusíte nosit velká balení.

Pomáháme opuštěným zvířatům

Kromě žáků druhého stupně ZŠ se zúčastnila i jedna žákyně čtvrté třídy.

Do útulku v Řepnici jsem odvezla v pátek 30. 11. 2015 dárky pro pejsky – konzervy, pamlsky, kapsičky, hračky a granule. Paní Maskulinisová (majitelka útulku) dětem za pejsky moc děkuje. Dostali jsme ocenění psí tlapky a také nás pozvala na návštěvu útulku až u nich bude na jaře natáčet regionální televize.

Do útulku Kočičí domov Sluníčko v Dobříni jsem odvezla ve středu 28. 10. 2015 dárky kočičkám – savo, kapsičky a kočičí mléko. Za dárky děkují kočky a paní Petrásková.

Ještě máme připravené dárky pro kočky do Azylu Lucky Černiv – kapsičky, konzervy a granulky. Zatím se mi nepodařilo smluvit si termín, abych mohla dárky předat. Paní Lecjaksová nám napsala, že jsou dětí úžasné.

Ing. Lenka Reinhartová

 

fotogalerie

* Poděkování
Vydáno dne 11. 12. 2015
Děkujeme paní učitelce Reinhartové Lence ze ZŠ Třebívlice, která za všechny hodné děti, učitele, rodiče, babičky přivezla deky, mlsky, konzervy.
PSÍ        DOMOV

Soukromý útulek PSÍ DOMOV, Řepnice 30, 412 01 Litoměřice


Školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, je

hož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií .

fotogalerie

.Do vyhlšené soutěže RECYKLOHRANÍ se přihlásila i naše škola. Mezi zadanými úkoly bylo řešení křížovky a vytvoření plakátu. Tyto úkoly splnili žáci sedmé třídy v hodinách občanské a výtvarné výchovy
Anglicky společně 2014/2015

V tomto školním roce se naše škola zapojila do projektu EU, který hradí výuku anglického jazyka na školách za přítomnosti rodilého mluvčího. Každý čtvrtek dojíždí do některých našich tříd rodilý Američan, který vyučue společně s paní učitelkou Svobodovou. Žáci již ztratili ostych a výuka je tím zajímavější a bohatší o jazykovou praxi.


 

Ekologie 2014/2015

I v tomto roce je škola zapojená do sítě škol MRKEV. Metodické materiály zasílané témto sdružením využívají učitelé ve výuce a realizují další činnosti.

 

 

Naše projekty:

Ovoce do škol [2010]
Recyklohraní [2009]
Jeden druhému a všichni společně [2008]
KEVÍK [2008]
Děti učí děti - Třebívlicko očima náctiletých [2006]

POMÁHÁME OPUŠTĚNÝM ZVÍŘÁTKŮM (2015/2016)

RECYKLOHRANÍ 2015/2016

 


Připraven pro život

Víš co to je?

    „Příprava pro život – modelový projekt pro rozvoj osobnosti dětí a mládeže v Euroregionu Erzgebirge - Krušnohoří“ – je název česko-německého projektu, který je zaměřen na rozvoj dětí a mládeže z příhraničních oblastí v mimoškolních činnostech a na jejich přípravu pro budoucí povolání.

    Součástí tohoto projektu byly např. letní dětské tábory na Leské a v Německu ve Waschleithe. Všechny byly pro české a německé děti. Pro ně byly připraveny různé aktivity – seznámení s myslivostí a náplní práce myslivců a lesníků, ukázka výcviku dravců, práce s počítačem, návštěva starého dolu a seznámení s historií těžby mramoru a další.

    Kromě těchto táborů probíhaly kurzy vaření. V Čechách i v Německu se připravovaly týmy 10 dětí a na závěr těchto kurzů vždy proběhlo soutěžní klání. První kurz proběhl v době Vánoc a náplní bylo klasické české vánoční menu. V březnu pak proběhla soutěž v Zschopau v Německu. Druhý kurz vaření proběhl v jarních měsících a české děti se učily vařit pokrmy s jarními bylinkami. Závěr tohoto kurzu proběhl v Čechách, vařilo se v Lovosicích v hotelu Lev.

    Z naší školy se střídavě zúčastnilo pět dívek z 8. třídy – Iveta Wildová, Simona Kudrnová, Tereza Zímová, Tereza Husáková a Anna Láchová. V našem - tedy českém týmu byla ještě děvčata ze ZŠ  Velemín a z DD Dlažkovice. Připravovala se velmi poctivě pod vedením profesionála pana Lukáše Krepčíka. Protože si celý tým dal opravdu záležet, obě soutěže vyhrál. Poděkování patří nejen panu Krepčíkovi za trpělivost a ochotu, ale hlavně našim děvčatům, která vzorně reprezentovala naši školu. Přejeme všem zúčastněným mnoho štěstí v dalším vaření.

 

A co se vařilo?

Vánoční menu:

Předkrm –žampiony plněné srnčí paštikou

Hl. jídlo – pečený candát s kroupetem

Zákusek – tvarohové noky s jahodovou omáčkou

 

Jarní menu:

Předkrm – zauzený jehněčí hřbet se salátem

Hl. jídlo – kuřecí prsíčko s kopřivovou nádivkou

Zákusek – bezový dortík s citronovým želé

PS. Vše chutnalo opravdu skvostně!

Fotogalerie


 Ovoce do škol, 2010 - dosud

image

Na počátku února přivítala naše škola možnost přihlásit se do projektu EU a ČR "Ovoce do škol".

 

Žáci prvního stupně ZŠ budou moci odebírat čerstvé ovoce a zeleninu i ovocné a zeleninové šťávy zcela zdarma. Konkrétní podmínky a četnost dávek se ještě dozvíme, ale už se těšíme, že přispějeme touto akcí ke zdravější výživě našich malých žáků.

Navazujeme tím na už zaběhnutý projekt "Mléko do škol", díky němuž si mohou žáci zakoupit za dotovanou cenu zdravé mléčné svačinky.

Chceme těmito aktivitami přispět k vytváření návyků zdravého stravování a pravidelné konzumace ovoce, zeleniny a mléčných výrobků.

 

Mgr.Aranka Klupáková, ředitelka školy


Recyklohraní, 2009 - dosud

I ve školním roce 2010/2011 bude pokračovat naše účast v projektu Recyklohraní, a tím i sběr vysloužilé drobné elektroniky, PC, tiskáren, elektronických hraček, ovladačů, televizí, lednic, baterií, mobilních telefonů ad.

Spotřebiče můžete kdykoli odevzdat v budově 2.stupně ZŠ.

Článek z 2. prosince 2009

 

RECYKLOHRANÍ JEDE!

 

recyklohraní

 

Recyklohraní je projekt firem zabývajících se likvidací nebezpečných odpadů, které vytvořily pro školy zajímavou a užitečnou soutěžní hru. Žáci se formou plnění úkolů, her a sběrů zejména elektroodpadu učí odpady třídit, odkládat do správných nádob a na správné místo, dozvídají se o nutnosti a smyslu recyklace odpadních surovin.

recyklohraní

 

Přestože se naše škola účastní projektu Recyklohraní jen několik málo měsíců, zapojila se aktivně do plnění všech úloh vyhlášených v rámci Recyklohraní.

 

recyklohraní

 

Posledním úkolem bylo vytvořit mapku sběrných míst odpadních surovin v obci. Plnili ho žáci 6.ročníku v hodinách zeměpisu a spojili tak zeměpisné učivo o kreslení map a učivo s ekologickou tématikou.

 

recyklohraní

 

Průběžně se ve škole sbírají i použité baterie, vysloužilá elektronika a domácí spotřebiče. Tato akce našla ohlas u veřejnosti a ačkoli jsme malou školou, 7.prosince 2009 proběhne již druhý odvoz tohoto zařízení.

recyklohraní

 

Jako škola se chceme takovýmto aktivitám věnovat i nadále a nabízíme občanům odběr elektroodpadu, papíru a PET lahví po celý školní rok.


Jeden druhému a všichni společně [2008]

Žádost


Projekt KEVÍK [2008]

 

Projekt KEVÍK – informace pro děti i dospělé probíhal v měsících v květnu až srpnu a hodnotíme ho jako úspěšný. Jeho cíle byly definovány ve dvou rovinách a byly beze zbytku naplněny.

V první rovině byla jmenována metodička enviromentální výchovy (ENV), která spolupracuje s ředitelkou školy a poskytuje metodické vedení ostatním učitelům. Spolupodílela se na přípravě ročního plánu, do kterého vytipovala akce, které chceme uskutečnit.

Ve druhé rovině bylo cílem zapojit co nejvíce žáků do aktivního vyhledávání, třídění a prezentování informací týkajících se ekologické výchovy a rozvíjet orientaci žáků na ochranu životního prostředí.  Tento záměr je samozřejmě během na dlouho trať. V měsíci květnu a červnu jsme zapojili 7. – 9. ročník do výroby materiálů a přípravy výstavy s tématem Odpad – surovina budoucnosti.

Žáci společně s učiteli prezentovali důvody a způsoby třídění odpadu a jeho následnou recyklaci. K tomuto tématu budou následně probíhat ve školní roce 2008/09 i výukové hodiny, třídění odpadu na škole a sběry surovin.

V rámci projektu byly naplněny i jednotlivé konkrétní aktivity, které jsme si naplánovali. Byl vymalován a uklizen kabinet přírodopisu. Pomůcky v něm byly přebrány a část místa slouží i k uložení pomůcek pro ENV. Ty byly zakoupeny z prostředků projektu a k nim přibyl soupis  dalších materiálů vhodných pro ENV, které jsou rozmístěny po částech školy a kabinetech.

Na zakoupených výstavních panelech probíhala v červnu výstava s tématem Odpad – surovina budoucnosti, která společně s učiteli připravili žáci 7. – 9. ročníků.

V současnosti jsou panely umístěny v hale 2. stupně ZŠ a budou inovovány v říjnu – listopadu.

Dodržen byl též časový harmonogram projektu a jeho medializace. Na školním webu je projekt  KEVÍK – informace pro děti i dospělé, prezentován od května 2008. Kromě zpráv o záměru, průběhu a hodnocení je zde umístěna i fotodokumentace. Zprávu  o projektu uveřejnil 25.6. Deník Litoměřicka a propagaci akce proběhla i v červnovém vydání třebívlického Zpravodaje. Dodržena byla i rozpočtová stránka. Finanční prostředky MŠMT i vlastní byly čerpány dle rozpočtu, finanční kázeň nebyla porušena.

Závěrem chci uvést, že jsme rádi, že náš projekt KEVÍK byl úspěšný při výběrovém řízení MŠMT a my jej mohli realizovat. Podobné příležitosti velmi uvítáme i nadále.

 

Za ZŠ Třebívlice

 

Mgr. Aranka Klupáková

ředitelka školy

Fotogalerie

Žádost


Děti učí děti - Třebívlicko očima náctiletých [2006]

 

Na jaře tohoto roku předložila naše škola výše jmenovaný projekt a uspěla ve výběrovém řízení MŠMT. Podařilo se nám tak získat téměř 70% dotaci na nákup výpočetní techniky a vytvoření vlastního výukového materiálu o Třebívlicku.

 

Projekt "Děti učí děti - Třebívlicko očima -náctiletých" je zaměřen na využití informačních a komunikačních technologií při vytváření moderních výukových materiálů v rámci připravovaného školního vzdělávacího programu, k posílení vztahu žáků ke svému okolí a pro nácvik prezentace jednotlivců. Žáci 7. - 9. ročníku postupně shromáždí, utřídí a zpracují do vlastních prezentací historické, geografické, ekologické a kulturní informace o Třebívlicích a jejich nejbližším okolí a pomocí digitálních technologií je budou předávat spolužákům. Výstupem bude CD-ROM s obrazovými, psanými i zvukovými informacemi, sestavený z nejkvalitnějších prací žáků.

 

Informatika u 7.   třídy

 

Cílem projektu je v prvé řadě co nejširší aktivní zapojení žáků do výuky a práce nad připravovaným materiálem, rozvoj používaní informačních a komunikačních technologií při výuce jednotlivých předmětů, upevnění citového pouta žáků k rodnému kraji a prohloubení poznatků o něm, rozvoj vyjadřovacích schopností žáků a nácvik prezentace vlastní práce.

Předpokládáme, že touto prací zpestříme formy výuky a vzbudíme zájem žáků o prostředí, ve kterém žijí. Konečný CD-ROM bude pro svou komplexnost informací využitelný jak ve školách a školských zařízeních, tak v knihovnách, informačních centrech aj. institucích.

 

V současné době jsme ve škole přistoupili k přípravě a úpravě vhodných prostor pro nové počítače a výběru dodavatelů. Během prázdnin chceme nainstalovat novou techniku, aby na ní s novým školním rokem mohli žáci zahájit vlastní tvůrčí práci. O dalším průběhu projektu vás budou informovat redaktoři našeho školního časopisu prostřednictvím těchto stránek.

Mgr.Aranka Klupáková, ředitelka školy

Žádost

Vyúčtování